Region Syddanmark

Som medlem af Høreforeningen kan du deltage i arrangementer i alle vores lokalafdelinger over hele landet.

Her får du et overblik over lokalafdelingerne i Region Syddanmark:

 

Høreforeningen Assens Lokalafdeling
Lokalafdelingen samkører med Fåborg-Midtfyn Lokalafdeling

Høreforeningen Billund Lokalafdeling
Formand: Kristian Hansen
E-mail: billund@hoereforeningen.dk
Tlf: 75 33 33 14

Høreforeningen Esbjerg Lokalafdeling
Formand: Ejner From Andersen
E-mail: esbjerg@hoereforeningen.dk
Tlf: 22 93 91 43

Høreforeningen Fanø Lokalafdeling
Lokalafdelingen samkører med Esbjerg Lokalafdeling

Høreforeningen Fredericia Lokalafdeling
Lokalafdelingen samkører med Vejle Lokalafdeling

Høreforeningen Fåborg-Midtfyn Lokalafdeling
Formand: Mogens Johansen   
E-mail: faaborgmidtfyn@hoereforeningen.dk
Tlf.: 29 84 55 05

Høreforeningen Haderslev Lokalafdeling
Lokalafdelingen samkører med Aabenraa Lokalafdeling

Høreforeningen Kerteminde Lokalafdeling
Lokalafdelingen samkører med Odense Lokalafdeling

Høreforeningen Kolding Lokalafdeling
Lokalafdelingen samkører med Vejle Lokalafdeling

Høreforeningen Langeland Lokalafdeling
Lokalafdelingen samkører med Svendborg Lokalafdeling

Høreforeningen Middelfart Lokalafdeling
Formand: Per Laugesen
E-mail: middelfart@hoereforeningen.dk
Tlf.: 64 41 83 14

Høreforeningen Nordfyn Lokalafdeling
Lokalafdelingen samkører med Odense Lokalafdeling

Høreforeningen Nyborg Lokalafdeling
Lokalafdelingen samkører med Svendborg Lokalafdeling

Høreforeningen Odense Lokalafdeling
Formand: Hanne Nielsen
E-mail: odense@hoereforeningen.dk
Tlf: 25 14 56 86
Facebook

Høreforeningen Svendborg Lokalafdeling
Fungerende formand: Arne Hansen
E-mail: svendborg@hoereforeningen.dk
Tlf: 62 26 24 62 / mobil 29 47 95 61

Høreforeningen Sønderborg Lokalafdeling
Formand: H. Harry Sønnichsen
E-mail: soenderborg@hoereforeningen.dk
Tlf: 74 42 30 37 / mobil 40 82 69 19

Høreforeningen Tønder Lokalafdeling
Lokalafdelingen samkører med Aabenraa Lokalafdeling

Høreforeningen Varde Lokalafdeling
Formand: Søren Peder Sørensen   
E-mail:  varde@hoereforeningen.dk
Tlf: 75 26 10 06
 
Høreforeningen Vejen Lokalafdeling  
Formand: Hans Christian Schack
E-mail: vejen@hoereforeningen.dk
Telefon: 21 77 99 66
 
Høreforeningen Vejle Lokalafdeling
Formand: Fritz Larsen
E-mail: vejle@hoereforeningen.dk
Mobil: 21 76 72 01
Facebook
 
Høreforeningen Ærø Lokalafdeling
Formand: Susan Kromann
E-mail: aeroe@hoereforeningen.dk
Tlf.: 62 53 12 00  
 
Høreforeningen Aabenraa Lokalafdeling
Formand: Kirsten Juul Jensen
E-mail: aabenraa@hoereforeningen.dk
Tlf. 73 65 07 21  

 

Designed by Synergi Reklamebureau Webbureau