Region Syddanmark

Som medlem af Høreforeningen kan du deltage i arrangementer i alle vores lokalafdelinger over hele landet.

Her får du et overblik over lokalafdelingerne i Region Syddanmark:

 

Høreforeningen Assens Lokalafdeling
Lokalafdelingen samkører med Fåborg-Midtfyn Lokalafdeling

Høreforeningen Billund Lokalafdeling
Formand: Kristian Hansen
E-mail: billund@hoereforeningen.dk
Tlf: 75 33 33 14

Høreforeningen Esbjerg Lokalafdeling
Formand: Ejner From Andersen
E-mail: esbjerg@hoereforeningen.dk
Tlf: 22 93 91 43

Høreforeningen Fanø Lokalafdeling
Lokalafdelingen samkører med Esbjerg Lokalafdeling

Høreforeningen Fredericia Lokalafdeling
Lokalafdelingen samkører med Vejle Lokalafdeling

Høreforeningen Fåborg-Midtfyn Lokalafdeling
Pt. ingen formand  
E-mail: mail@hoereforeningen.dk
Tlf.: 36 75 42 00

Høreforeningen Haderslev Lokalafdeling
Lokalafdelingen samkører med Aabenraa Lokalafdeling

Høreforeningen Kerteminde Lokalafdeling
Lokalafdelingen samkører med Odense Lokalafdeling

Høreforeningen Kolding Lokalafdeling
Lokalafdelingen samkører med Vejle Lokalafdeling

Høreforeningen Langeland Lokalafdeling
I denne lokalafdeling er der mulighed for at oprette en bestyrelse.
Du kan som medlem deltage i arrangementer i alle andre, aktive lokalafdelinger i Høreforeningen. Se aktivitetsoversigten.
E-mail: mail@hoereforeningen.dk
Tlf.: 36 75 42 00

Høreforeningen Middelfart Lokalafdeling
Formand: Per Laugesen
E-mail: middelfart@hoereforeningen.dk
Tlf.: 64 41 83 14

Høreforeningen Nordfyn Lokalafdeling
Lokalafdelingen samkører med Odense Lokalafdeling

Høreforeningen Nyborg Lokalafdeling
I denne lokalafdeling er der mulighed for at oprette en bestyrelse.
Du kan som medlem deltage i arrangementer i alle andre, aktive lokalafdelinger i Høreforeningen. Se aktivitetsoversigten.
E-mail: mail@hoereforeningen.dk
Tlf.: 36 75 42 00

Høreforeningen Odense Lokalafdeling
Formand: Kurt Jensen
E-mail: odense@hoereforeningen.dk
Tlf: 23 93 40 50
Facebook

Høreforeningen Svendborg Lokalafdeling
I denne lokalafdeling er der mulighed for at oprette en bestyrelse.
Du kan som medlem deltage i arrangementer i alle andre, aktive lokalafdelinger i Høreforeningen. Se aktivitetsoversigten.
E-mail: mail@hoereforeningen.dk
Tlf.: 36 75 42 00

Høreforeningen Sønderborg Lokalafdeling
Formand: H. Harry Sønnichsen
E-mail: soenderborg@hoereforeningen.dk
Tlf: 74 42 30 37 / mobil 40 82 69 19

Høreforeningen Tønder Lokalafdeling
Lokalafdelingen samkører med Aabenraa Lokalafdeling

Høreforeningen Varde Lokalafdeling
Formand: Søren Peder Sørensen   
E-mail:  varde@hoereforeningen.dk
Tlf: 75 26 10 06
 
Høreforeningen Vejen Lokalafdeling  
Formand: Hans Christian Schack
E-mail: vejen@hoereforeningen.dk
Telefon: 21 77 99 66
Facebook
 
Høreforeningen Vejle Lokalafdeling
Formand: Fritz Larsen
E-mail: vejle@hoereforeningen.dk
Mobil: 21 76 72 01
Facebook
 
Høreforeningen Ærø Lokalafdeling
Formand: Susan Kromann
E-mail: aeroe@hoereforeningen.dk
Tlf.: 62 53 12 00  
 
Høreforeningen Aabenraa Lokalafdeling
Formand: Kirsten Juul Jensen
E-mail: aabenraa@hoereforeningen.dk
Tlf. 73 65 07 21  

 

Designed by Synergi Reklamebureau Webbureau