Region Sjælland

Som medlem af Høreforeningen kan du deltage i arrangementer i alle vores lokalafdelinger over hele landet.

Her får du et overblik over lokalafdelingerne i Region Sjælland:

 

Høreforeningen Faxe Lokalafdeling
Lokalafdelingen samkører med Næstved Lokalafdeling

Høreforeningen Greve Lokalafdeling
Lokalafdelingen samkører med Køge Lokalafdeling

Høreforeningen Guldborgsund Lokalafdeling
Formand: Bjarne Hansen
E-mail: guldborgsund@hoereforeningen.dk
Tlf: 29 72 82 13

Høreforeningen Holbæk Lokalafdeling
Formand: Karl Dirksen
E-mail: holbaek@hoereforeningen.dk
Tlf.: 59 44 00 23

Høreforeningen Kalundborg Lokalafdeling
Lokalafdelingen samkører med Holbæk Lokalafdeling

Høreforeningen Køge Lokalafdeling
Formand: Karen Carstens
E-mail: koege@hoereforeningen.dk
Tlf: 56 65 01 25

Høreforeningen Lolland Lokalafdeling
Formand: Bent Hansen
E-mail: lolland@hoereforeningen.dk
Tlf: 30 26 51 77
Facebook

Høreforeningen Næstved Lokalafdeling
Formand: Merete Frederiksen
E-mail: naestved@hoereforeningen.dk
Tlf: 55 77 20 25
Facebook

Høreforeningen Odsherred Lokalafdeling
Formand: Elly Larsen
E-mail: odsherred@hoereforeningen.dk
Tlf: 59 91 46 03

Høreforeningen Ringsted Lokalafdeling
I denne lokalafdeling er der mulighed for at oprette en bestyrelse.
Du kan som medlem deltage i arrangementer i alle andre, aktive lokalafdelinger i Høreforeningen. Se aktivitetsoversigten.
E-mail: mail@hoereforeningen.dk

Høreforeningen Roskilde Lokalafdeling
Formand: Svend Stennicke Larsen
E-mail: roskilde@hoereforeningen.dk
Tlf: 29 43 65 95

Høreforeningen Slagelse Lokalafdeling
Formand: Tove Aagesen
E-mail: slagelse@hoereforeningen.dk
Tlf: 58 53 33 21

Høreforeningen Solrød Lokalafdeling
Lokalafdelingen samkører med Køge Lokalafdeling
 
Høreforeningen Sorø Lokalafdeling
Formand: Elsebeth Søndergaard
E-mail: soroe@hoereforeningen.dk
Tlf: 57 83 48 10
 
Høreforeningen Stevns Lokalafdeling
Formand: Ulla Schnack Nielsen
E-mail: stevns@hoereforeningen.dk
Tlf: 25 68 51 02
 
Høreforeningen Vordingborg Lokalafdeling
Kontaktperson: Jørn Nielsen
E-mail: vordingborg@hoereforeningen.dk
Tlf: 55 37 21 86

 

Designed by Synergi Reklamebureau Webbureau